DSC00148Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej

W piątek 30 listopada 2018 roku. W naszej szkole odbył się wykład związany z wystawą pt."Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej". Wystawę tę otworzył prezes okręgu Związku Piłsudczyków w Olsztynie-Waldemar Ziarek. Obecny był również major Stanisław Brodacki. Obaj panowie opowiedzieli o drodze Polski do niepodległości i działalności wielkich Polaków: marszałka J. Piłsudskiego i generała Kazimierza Sosnkowskiego. Ponadto, major Brodacki zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych oraz wyrecytował różnego rodzaju wiersze.

Na spotkaniu obecnych było również kilkoro absolwentów II LO, którzy wraz z nauczycielami historii opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z nauką tego przedmiotu. Dzięki uprzejmości piekarni Tyrolskiej, mieliśmy okazję spróbować wypieczonego według tradycyjnej receptury sprzed kilku dekad chleba. Jak wiadomo chleb jest symbolem domowego ciepła i polskiej gościnności, a więc idealnie pasował do patriotycznego charakteru wykładu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z kasy IId, IIf i IIId.

Hanna Janik

DSC00144

DSC00148

DSC00150

DSC00151

DSC00158

DSC00160