c1Konkurs Wiedzy o Chinach “Jeden szlak, jeden pas”

Dnia 7 grudnia 2018 r. rozstrzygnięty został interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Chinach “Jeden szlak, jeden pas”. Honorowym patronatem nad przedsięwzięciem objął Ambasador Republiki Chińskiej Pan Liu Guangyuana i Prezydent Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz. Współorganizatorami konkursu byli: Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Główną nagrodą był dwutygodniowy pobyt w Chinach.

Konkurs to efekt współpracy Olsztyna z miastem Weifang w prowincji Shadong w Chińskiej Republice Ludowej.

W konkursie wzięło udział osiem olsztyńskich szkół. Każda ze szkół miała przygotować występ sceniczny dotyczący historii i kultury Chińskiego Jedwabnego Szlaku oraz przygotować film lub reportaż dotyczący wylosowanego tematu. II Liceum Ogólnokształcące zgłębiło wiedzą na temat Sytuacji na Morzu Południowochińskim i przedstawiła to w formie reportażu.

Naszą szkołę w konkursie “Jeden szlak, jeden pas” reprezentowali uczniowie klasy 1C : Cybulski Konrad, Danisiewicz Jan, Grabiński Rafał, Korejwo Faustyna, Omilian Marek, Pertek Martyna, Pieczkowska Viktoria, Skorutko Igor, Stasiak Kordian, Szyszko Zuzanna, Tarasewicz Paula, Wolf Jakub, Ziniewicz Paulina i zdobyli III miejsce.

Opiekun grupy Anna Bratkowska

c2

c3

c4

c5

c6

c7