pileckiKsiążki o polskiej historii pisane przez zachodnich autorów przynoszą więcej pożytku niż szkody
Debaty online z Instytutem Pileckiego w Warszawie

Dnia 24.09.2020 dwie reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w debatach sparingowych Turnieju Pileckiego. Teza, nad którą się pochyliliśmy brzmiała: Książki o polskiej historii pisane przez zachodnich autorów przynoszą więcej pożytku niż szkody. Debaty odbywały się na poziomach średniozaawansowanym i zaawansowanym. Reprezentacja na poziomie zaawansowanym zmierzyła się z drużyną II LO w Krakowie, pokonując drużynę z Krakowa 2 do 1.

Drużyna zaawansowana:

Maria Nyga, Piotr Wasilewski, Natalia Ochocka, Katarzyna Kuźmińska

Drużyna na poziomie średniozaawansowanym zmierzyła się z drużyną z ILO z Dąbrowy Górniczej. W tej debacie wygrana była po stronie naszych przeciwników.

Drużyna średniozaawansowana:

Bartosz  Danisiewicz, Bartosz Nosek, Nikodem Kalman, Lidia Zygadło

Opiekun: Anna Brzostek