image000000 12 Szkolne Koło Caritas II LO


w czasach pandemii pomimo narzuconych ograniczeń stara się zaznaczyć swoją obecność w działaniach Caritas Polska. Dlatego z ostatniego czasu braliśmy udział w Gali 2020 online na 30 - lecie Caritas Polska. Zaprezentowaliśmy się filmem w ramach projektu Wolontariat w czasie pandemii. Szczególne podziękowania Karolinie i Bartoszowi za godne reprezentowanie szkoły.

Poza tym za nami akcja Pola Nadziei, którą w obecnych warunkach połączyliśmy z Niepodległą. Miejmy nadzieję, że nasze żonkile będą na wiosnę żółte, których symbolika tak bardzo jest wypatrywana w czasach zarazy. NADZIEJA O TWARZY BIAŁO-CZERWONEJ.
Poruszamy się ostrożnie, ale powolutku do przodu. Przed nami IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Wyciągnij rękę do ubogiego" i nasz udział w działaniach Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
Zatem na niełatwe CZASY, które paraliżują strachem i lękiem życzymy miłości odczuwalnej w życiu codziennym, któremu Caritas młodych odpowiada współpracą.

Za każdy odruch ludzkiej wrażliwości dziękuje z serca

opiekun SKC II LO p. Sebastian Polakowski (katecheta).

SOLI DEO PER MARIAM. 

 

 

 

 

 

 

s3

s4

 

s1

 

s2