NABOJSerdecznie gratulujemy naszej drużynie matematycznej, która w piątek 11.12.2020 osiągnęła bardzo dobre wyniki w międzynarodowym konkursie matematycznym Náboj online, którego organizatorami są między innymi University of Cambridge, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński i wiele innych, zacnych europejskich uczelni!!!

Poziom trudności zadań w tym konkursie jest odpowiedni zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej. Jest to osiągnięte dzięki ustawieniu zadań wraz ze wzrastającym poziomem trudności. Zadania różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w Náboju wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny!!! Praca zespołowa!

Nasz drużyna startowała w kategorii Juniorów.

Drużyna klasy 2GF (Tomasz Puczel, Kacper Wojda, Krzysztof Karolkiewicz, Kacper Kowalczyk, Marek Malinowski) - w klasyfikacji międzynarodowej zdobyła 99 miejsce na 569 startujących drużyn z prawie całej Europy, w klasyfikacji polskiej zajęła 56 miejsce na 211 startujących drużyn z Polski

Jeszcze raz serdecznie gratuluję – opiekun drużyny Beata Kossakowska-Szwałek!