logooOlimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

20 lutego 2021 roku w Instytucie Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tym razem w formie online. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady była „Polonia i emigracja polska w XX wieku”.

To już 62. edycja, w której najlepsi uczniowie z etapu szkolnego pisali pracę i odpowiadali na pytania związane z tematem przewodnim.

Do Etapu Centralnego, który będzie miał miejsce w Warszawie (27-28 marca 2021 roku) zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Marek Malinowski – II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie; nauczyciel – mgr Mariusz Tyl

2. Nikodem Kiełbasa - II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie; nauczyciel – mgr Anna Brzostek

4. Kacper Wojda – II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie; nauczyciel- mgr Mariusz Tyl

Serdecznie gratulujemy !!!