szcWielkanocne Laudato si' SKC.

"Laudato si, mi Signore" - pochwalony bądź Panie mój - to słowa w języku starowłoskim, rozpoczynające "Pieśń słoneczną" autorstwa św. Franciszka, która nazywana była także pochwałą stworzeń, bo zaprasza do takiego spojrzenia na otaczający świat. Papież Franciszek zatytułował słowami "Laudato si" swoją drugą encyklikę, która została napisana "w trosce o nasz wspólny dom". W ramach odpowiedzialności za wspólną ziemię, którą otrzymaliśmy pod opiekę, Caritas Polska proponuje udział w projekcie Laudato si', którego głównym założeniem jest TROSKA o wspólny DOM.

SKC II LO podejmując wezwanie do troski o nasz wspólny dom realizuje szlachetne intencje Laudato si' ułatwiając przez budki lęgowe "szkolym ptakom" łatwiejsze życie. Niech czas odradzającego się życia w okresie wielkanocnym zaowocuje także troską o stworzenia, które zamieszkują z nami wspólny dom. Życzymy, pomimo trwających trudności, aby Wielkanoc odradzającej się nadziei była słyszalnym śpiewem słowika w sercu. Sebastian Polakowski opiekun SKC wraz z wolontariuszami.

mms img 467253825

mms img1893641746

mms img708363053

mms img1566407867

szc