Szanowni  Absolwenci !!!

Gałczyński napisał :

„..Ile razem dróg przebytych ? Ile ścieżek przedeptanych ? … „

Nadchodzi w końcu ten moment, w którym trzeba pożegnać szkołę
z
żalem, … niekiedy z ulgą.

Życzę Wam, aby kolejna porcja zdarzeń, miejsc i ludzi, która jest przed Wami, odsłaniała wciąż nowe twórcze możliwości. Niech na waszej drodze więcej będzie tego co można zacząć, od tego co się właśnie kończy. Pamiętajcie, że nikomu z was nie jest gwarantowany sukces ani przewidziana klęska. Od życia dostajecie tylko cza i przestrzeń. Od Was zależy czym je wypełnicie.

Przed Wami życie wspaniałe, ale też bezlitosne. Bądźcie w każdej chwili po stronie wartości, przeciw tandecie, za nieustającym wysiłkiem woli i umysłu. Bądźcie za prawdą przeciw obłudzie, kłamstwu i przemocy.  Bądźcie rzetelni. Rozwijajcie w sobie  odwagę, ale i skromność.

Życzę Wam, abyście zawsze byli sprawiedliwi, abyście konstruktywną

krytykę umieli właściwie odczytywać  i spożytkować.  

                             Życzę Wam, abyście nie dali się pokonać złu. 

Życzę Wam, abyście nie ustawali w dążeniu do wiedzy, która nie jest dziedzictwem,  ale wartością zdobywaną w trudzie, wymagającą wyrzeczeń, ale której nikt nie będzie w stanie nigdy Was pozbawić.  Bądźcie zatem wytrwali w zdobywaniu wiedzy, bo nikt nie rodzi się mądry, lecz się nim staje.

Życzę Wam siły, wytrwałości i optymizmu w realizacji własnych życiowych aspiracji ; mądrych i trafnych wyborów oraz satysfakcji z każdego przeżytego dnia, życzę Wam radości z małych, zwykłych rzeczy i … wielu okazji do uśmiechu.

Pożegnam Was słowami Zbigniewa Herberta:

„Niech Wam towarzyszy wiara w nieosiągalną doskonałość i nie opuszcza niepokój  i wieczna udręka, które mówią, że to,  co osiągnęliśmy dzisiaj, to jednak stanowczo za mało”

 

Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali !

Życzę Wam trudnego życia. …Tylko takie jest godne...

Wicedyrektor II LO

Tomasz Otręba